winzone serbest bölge otomasyonu

firma web portalı s.s.s

Firma Web Portalı Üyelik ve Yetkilendirme işlemi nasıl yapılır?

Serbest Bölge Kapı Geçiş Sistemi kapsamında geliştirilen Firma Web Portalını kullanabilmeniz için öncelikle üyelik işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Bunun için;
1- Firma Web Portalına giriniz. ( Ege Serbest Bölge için http://www.egesbm.gov.tr )

ege serbest bölge esbaş
2- Kullanıcı Giriş ekranının altındaki Yeni Üyelik düğmesine tıklayarak açılan pencereden ilgili alanları doldurup onaylayınız.
winzone kullanıcı giriş
winzone üyelik
3- Belirtmiş olduğunuz e-posta hesabınıza aktivasyon e-postası gelecektir. Aktivasyon e-postasını gelen kutunuzda göremiyorsanız SPAM kutunuzu kontrol ediniz.
( E-posta ulaşmıyorsa firmanızın SPAM güvenlik politikalarıyla ilgili bir durum söz konusu olabilir. Bilgi işlemcinizle görüşün veya başka bir e-posta hesabı deneyin )
4- E-postadaki linke tıklayarak veya adres çubuğuna kopyalayarak üyeliğinizi aktifleştiriniz.
5- İşlemlerini yapacağınız firma için yetkilendirme yapılması gerekmektedir. Bunun için "Yetki Talep Formu" indiriniz. Yetkilendirme formunu size gelen aktivasyon e-postasındaki linkten veya Kullanıcı Giriş ekranındaki "Yetki Talep Formu" düğmesini tıklayarak indirebilirsiniz.
6- Formun çıktısını alarak doldurunuz. Formun alt tarafından bulunan Yetki bölümünü "Firma Admin" olarak işaretleyiniz. İleriki süreçlerde firmanız adına işlem yapması için başka personeller de olacaksa onlar yetkilerini "Firma Standart" olarak işaretleyeceklerdir. Standart kullanıcılar, Firma Admin tarafından verilecek yetkiler sınırında programı kullanabileceklerdir. Ancak firmanız adına ilk kez başvuru yapılıyorsa bu detayla uğraşmayıp Firma Admin olarak başvurunuz yapmanızı ileriki süreçlerde standart kullanıcı başvurularını ayrıca yapmanızı öneririz.
7- Doldurmuş olduğunuz formu firma yetkilinize -kaşe imza- onaylatınız.
8- Yetki Talep Formunu Serbest Bölge Müdürlüğünüze elden teslim ediniz.
9- Müdürlük formunuzu onayladıktan sonra sistem üzerinden firmanız adına işlem yapabilirsiniz. Aksi taktirde portala giriş yapsanız bile işlem yapabileceğiniz bir firma bilgisi gözükmeyecektir.

Teknik desteğe ihtiyacım var, Ne yapmalıyım?

Ege Serbest Bölge firmaları teknik destek talepleri için ESBAŞ ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. ESBAŞ portalı üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

WinSBBUP yazılımı serbest bölgedeki SBBUP işlem süreçlerinizi hızlı ve yüksek doğrulukla yapmanızı sağlar. Detay için tıklayınız